A legváratlanabb helyeken és időpontokban ilyen rendkívül röhejes köztéri kisplasztikák bukkannak föl, amiket imádnak. Ezekkel a rózsaszín szarcsimbókokkal egy héten keresztül fényképezkedtek lelkesen.
Megosztás a facebookonÍgy néz ki egy köztéri letámadás. Nők és férfiak vegyesen, Krisztit meglátva sikítozni kezdenek fejhangon, hogy yang wawa yang wawa (külföldi baba) aztán előkaqpják a kamerákat és kezdődik a véget nem érő fényképezkedés. Elhatároztam, hogy ezentúl lefotózom a Krisztit fényképezőket. Csak a vicc kedvéért. Szerencsére elkínaiasodott kislányomat nem zacarja. Sőt. Két ujjacskájával V betűt formálva lelkesen vigyorog és fényképezkedik.
Megosztás a facebookonSzoborparkba tévedtem. Tele volt macskákkal, tajcsizókkal és biztonsági személyzettel.
Ez kivételesen nem szmog, ma tisztább volt a levegő, mint az Alpokalján. Csak gyün a redvás párás meleg nyár...
Azért ami művészet, az mégis csak művészet! :)
Kedvencem volt a felszeletelt Ámor. Különböző szögekből különböző részei látszottak felszeletelve:
A parkban van a természettudományi múzeum. A bejárat fölött kiírják nagy zöld betúkkel, hogy éppen hányan vannak benne.
Megosztás a facebookonMegint szembetaláltam magam egy étlapon a magyar gulyáslevessel. Nosza, próbáljuk ki, gondoltam. Mikroszkopikus méretűre vágott zödsgégek, szálakra szedett, atomokra szeletelt husi - mindez paradicsomlében.... gulyáslevesnek szar volt. De a kínai levesekhez képest nagyon finom.
Megosztás a facebookonA múzeum bejárata:
A '30-as éveket idéző utcasoron olyan tipikusan '30-as évekbeli dolgokat lehet kapni, mint az ócsóruha, elektronikai kütyük, egyebek lehet továbbá karácsonyfában gyönyörködni májusban :)
Nagyon érdekesek az egykor és most képek. A kedvencem a második: így nézett ki az 1930-as években és így néz ki most...
Ez pedig egy régi kép a folyópartról:
Fotóalbum Sanghaj legnevezetesebb épületeiről. A Hudecz László, magyar építész által tervezett Park Hotel sokáig Ázsia legmagasabb épülete volt.
Ez pedig egy sokkal régebbi rajz a városról, még az utolsó császári dinasztia (Qing dinasztia, 1644 - 1911) idejéből:
Néhány egyetemista Németországban, Spanyolországban és Franciaországban lógatta a lábát egy hónapig, ebből készült az alábbi kiállítás:
A kínai tömegturizmus ideológiai-filózófiai háttere:
Néhány lózer turista ennél a függönynél várt fél órát. Először jártak Kínában és elhitték, hogy ami ki van írva, az úgy is van. Nevezetesen az, hogy fél óránként vetítés a város fejlődéséről a kezdetektől napjainkig. A függöny azonban csukva maradt.
A város jelenlegi állapotának makettje:
Megosztás a facebookon25 milliós nagyváros. És mégis, olyan hatalmas üres tereket találok mindenütt, hogy libabőrös leszek. Mégcsak nem is külváros... már felépült hatalmas lakónegyedek, soksávos utakkal, múzeummal, vízen lebegő gyönyörű, virágos sétánnyal - és egy lelket sem látni. A lakótelepeken már száradnak zoknik az erkélyeken, de még annyira nincs belakva az egész. És daruk mindenütt.
Ez itt lent a Riverside Promenade - folyóparti sétány. Az egyetlen élőlény rajtam kívül egy őr volt, aki őrizte az újonan felépített sétányt, vigyázta, hogy senki ne tapossa le a frissen ültetett virágokat. Nem volt sok dolga :)
Megosztás a facebookon
Elfelejtettem elmenteni